Okunabilecek en iyi 10 doğaüstü romantik roman

Gece karanlık olduğunda her şey değişmeye başlar. Doğaüstü romantik romanlarla fantastik ve bir o kadar esrarengiz dünyalara giriş yapın.

Doğaüstü romanlarda yaşanan aşk hikayelerini okumaktan keyif alıyorsan yeni kitaplarla tanışmak isteyebilirsin. Okunması gereken doğaüstü romantik romanların en iyi yanı içerisinde bulunan aşk hikayelerini çarpıcı bir biçimde sunmasıdır.

Mekanik Melek

mekanik melek cassandra clareBu roman doğaüstü varlıklara ev sahipliği yapan fantastik kitapların başında gelir. Karakterleri sıkı sıkıya takip eden herkesi mutlu edebilecek bir eserdir. Birbirinden farklı sırları içlerinde taşıyan karakterler dünyayı sarıp sarmalamış olan güçlü varlıklara karşı savaşmak zorundadırlar.

Bir melezin büyük bir arayışa çıkmasıyla gelişen hikayede vampirler, şeytani varlıklar ve periler gibi pek çok doğaüstü varlık yer alır. Kanındaki ölümsüzlüğün bir getirisi olmasa bile zamanında aşka yelken açmayı başaran ana karakterin hikayesini okumak fazlasıyla keyif vericidir.

Ateş Laneti

ateş laneti jeaniene frostBu kitap vampirlerle dolu bir hikayeye sahip romantik romandır. Elektriği yönlendirip onu muazzam bir güç haline dönüştürebilen bir kadın ve ateşi yönlendirip onu yıkıcı bir silaha dönüştürebilen bir adamın hikayesini anlatır.

Bir hikayenin içerisinde vampirler yer alıyorsa kısa süre sonra ortaya çıkacak herhangi bir karakterin Vlad adını taşımasına şaşırmamalısın. Bu esrarengiz hikayede ise Vlad ana karakterlerden birisidir, üstelik ona yoldaşlık yapacak kişi Leila adında güzeller güzeli bir kadındır.

Obsidiyen

obsidiyen jennifer l. armentrouthBu kitap doğaüstü güçlerin hakimiyet sürdüğü bir dünyaya sahip romantik romanlardan birisidir. Bir geç kadının kötü varlıklara ve kötülüklere karşı verdiği mücadeleyi konu edinen romanın içerisinde elbette aşk hikayesi de vardır.

Tesadüflerle gelişen aşklardan hoşlanan biriysen bu kitabın hikayesi seni fazlasıyla mutlu edecektir. Aklına gelebilecek pek çok kurgusal şeytani varlığı içeren bu romanda macera hiç ama hiç eksik olmaz. Soluksuz kalarak bir roman okumak istiyorsan bu kitaba şans vermelisin.

Kanbağı

kanbağı richelle meadBu kitap vampirlerle dolu hikayelere sahip romanların arasında en başarılı olanlardandır. Vampirlerin sırlarını ve insanların canını koruyan bir grubun vampirlerle arkadaşlık yapması yasaktır. Ancak birinin bu kuralı ihlal etmesi pek çok şeyin değişmesine neden olacaktır.

Vampirlerle dolu hikayelerden hoşlanan biriysen bu kitap mutlaka hoşuna gidecektir. Bu eser, duygusal detayları ve zaman zaman yer verdiği güçlü mizahsal aktarımlarla okuyucusunu bambaşka serüvene hazırlayan eserlerdendir.

Karanlık Sevgili

karanlık sevgili j. r. wardBu roman vampirlerle dolu bir dünyada geçen doğaüstü romantik eserlerdendir. Gece olduğunda şehirlerin sokaklarında yıllardır süren malum savaş başlar. Birbirlerini yok etmek için her fırsatı değerlendiren güç odaklarının içerisinde bir grup diğerlerinden çok farklıdır.

Dünyadaki şeytanlıklar bitmez ve vampirler her fırsatını bulduğunda savaş bayrağını alıp karanlığın çökmesini beklerler. Karanlık çöktüğünde aksiyon macera başlar. İşte bu maceraya katılanlardan en güçlüsü hayatta kalmak için çaba gösterirken kendini bir de romantik bir girdabın içerisinde bulur.

Mezarla Randevu

mezarla randevu jeaniene frostBu kitap özellikle yetişkinlere hitap eden bir doğaüstü romantik romandır. Melez bir kadının intikam peşinde geçen hayatını konu alır. Önüne çıkan tüm vampirleri etkisiz hale getirmeye ant içmiş birisiyken usta bir vampir avcısıyla tanışması her şeyin çok daha başka türlü yaşanmasına neden olur.

Vampirlerin yer aldığı hikayeler genellikle trajik bir biçimde başlar ve aksiyonun ardı arkası kesilmez. Bu roman da buna benzer yapıdadır ve macera hiç eksik olmaz. İntikam peşinde koşan bir kadının hikayesini okumak istiyorsan bu kitabı kesinlikle okumanı öneririm.

Ayın Çağırdıkları

ayın çağırdıkları patricia briggsBu kitap doğaüstü varlıkların hakim olduğu dünyada geçen bir hikayeye sahip romanlardan birisidir. Tüm doğaüstü varlıklara rağmen kendi varlığını gizlemeyi başarmış bir kadının başından geçenler hikayenin temelini oluşturur.

Vampirler, kurt adamlar, büyücüler ve bunlara eşlik eden diğer doğaüstü varlıkların bulunduğu bir dünyada aksiyonun eksik olmayacağını tahmin etmek zor değildir. Kendine özgü bir tarzı olan kadın arzu ettiğinde bir çakala dönüşerek hayata tutunmayı başarmış bir isimdir.

Kızıl Damla

kızıl damla jeaniene frostBu kitap vampirlerle dolu bir dünyada geçen doğaüstü romantik romanlardan birisidir. Bu roman, ölümlü bir kadına aşık olan vampirlerin en güçlü olanlarından birisinin hikayesini anlatır. Bu güçlü vampirin karar vermesi gerektiğinde yapacağı seçim çok önemlidir.

Vampirlerin dünyasında ölümcül aşklar olmaz diye düşünmeyin. Bu hikaye sizi yalancı çıkartabilecek kadar romantiktir. Bir vampirin ölümlülerin dünyasından birisine karşı duyduğu arzuya engel olamayıp teslim bayrağını çekmesi tüm olayların başlangıcıdır.

Karanlık Ateş

karanlık ateş karen marie moningBu kitap pek çok doğaüstü romantik kitabın aksine periler dünyasında geçen bir romandır. Bu roman, sahip olduğu gücün farkında olmayan ve sıradan bir hayat sürmeye çalışan birinin beklenmedik bir biçimde kendi güçleriyle tanışmasıyla gelişen hikayeleri anlatır.

Paranormal romanların genellikle vampirler veya onlara benzer varlıkların yer aldığı dünyalarda geçtiği bilinen bir gerçektir. Bu kitap ise kendi dünyasını oluşturmuş ender eserlerden biridir. Eğer amacın romantik ve macera dolu bir roman okumak ise bu kitaba şans vermelisin.

Vampir Akademisi

vampir akademisi richelle meadBu roman genç yetişkinlere hitap eden doğaüstü romantik kitaplardan biridir. Yakın arkadaşlarından birisini vampirlerin avı olmaktan kurtarmak zorunda olan birinin hikayesini anlatır. Vampirlerden kaçıp hayatta kalmak veya vampirlere yem olup onların arasına katılmak söz konusudur.

Vampir hikayelerinden hoşlanan biriysen kaçırmak istemeyeceğin bir serinin ilk kitabı olan bu roman ile en yakın zamanda tanışmalısın. Kaliteli vampir hikayeleri bulmak zor olduğundan zamanı ne kadar iyi kullanırsan senin için bir o kadar iyi olacaktır.

Doğaüstü romantik kitap önerilerim hakkında düşüncelerini yorum olarak bana ulaştırabilirsin. Kitap önerilerimi beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Daha fazla öneri için aşağıdan ücretsiz abonelik gerçekleştirebilirsin.

Not: Bir kitap yazarıysan (veya bir kitap yayıncısı), kitabının bu listede olması gerektiğini düşünüyorsan veya kitabını tavsiye etmemi istiyorsan iletişim sayfasından üzerinden özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsin.

Default image
Kaan Karadeniz
İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezun birisiyim. Kütüphaneci olamadım. Bunun yerine Grikitaplar.com ile kendi dijital kütüphanemi oluşturmaya çalışıyorum. Hedefim ise kütüphanemi büyütüp insanları okunması gereken kitaplarla buluşturmak diyebilirim.

2 Comments

  1. Melez sözleşmeleri yoksa eksiktir.Herkese öneririm

    • Merhaba,

      Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Bu listeyi genişletmeye çalıştığım zaman söz konusu romanı değerlendirmeye almış olacağım. 🙂

Leave a Reply