Hafızanızı geliştirecek 6 hafıza güçlendirme kitabı

Hafızanı geliştirecek hafıza güçlendirici kitaplarla unutma alışkanlığına son verin. Hafıza geliştirici kitaplarla yolculuğa başlayın.

Hafıza geliştirme ve hafıza güçlendirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak hafızanızı güçlendirmek için yeterli olmayabilir. Hafızanı güçlendirmek istiyorsan bu konuda sana yardımcı olabilecek kaliteli ve faydalı bilgi içeren kitaplar okumayı düşünebilirsin.

Hafıza Teknikleri ile Beyin Gücünü Geliştirme

beyin gücünü geliştirme oğuz saygınHafıza Teknikleri ile Beyin Gücünü Geliştirme isimli kitap Oğuz Saygın imzasını taşımaktadır. 2010 yılında yayınlanan ve yayınlandığı günden bu yana çok satan kitap okuyucusunu beyin gücünü geliştiren hafıza teknikleriyle buluşturmaktadır. Kitabın amacı hafızanın güçlendirilmesini ve güçlendirilen hafızanın günlük yaşantıda işlevsel olarak kullanılmasını sağlamaktır.

Beyin gizemli gücü bölümüyle beyin gücü hakkında okuyucusuna genel bilgiler sunan kitap, hafıza teknikleri bölümüyle hafızanın geliştirilmesini sağlayacak pratik yöntemlere yer vermektedir. Bir sonraki bölümde ise pratik bilgilerin günlük hayatta kullanılmasını sağlayan yöntemler yer alırken, son bölümde deneyimlere yer verilmiştir.

Etkin Hafıza Teknikleri

etkin hafıza teknikleri reha oğuz türkkanEtkin Hafıza Teknikleri isimli eser Reha Oğuz Türkkan ve Tuğrul Türkkan tarafından yazılmış bir kitaptır. 2012 yılında yayınlanan kitap okuyucusunu fazlasıyla memnun eden içeriğiyle dikkat çekmektedir. Kitabın amacı hafıza becerilerin geliştirilmesini sağlayarak önemli bilgilerin unutulmamasını sağlamaktır.

Kitabın en önemli özelliği uygulamalı bilgilere yoğun bir biçimde yer veriliyor oluşudur. Bugüne kadar yayınlanmış olan hafıza güçlendirme kitapları arasında en iyilerden birisidir. Kitapta sunulan bilgileri pratiğe dönüştürmeyi başardığınız zaman hayatınızda yaşanacak değişikliklerin adını çıkartmaya başlayabilirsiniz.

Güçlü Hafıza

güçlü hafıza ahmet yıldızGüçlü Hafıza, Ahmet Yıldız tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Hafıza geliştirilmesinin iyi bir eğitimle mümkün olabileceğini dile getiren kitap okuyucusunun kendisini eğitmesi için gerekli bilgileri sunmaktadır. Beyin gücünü kullanıp iyi bir hafızaya sahip olmak isteyen kişilerin merakla okuyacağı bu kitap hafızanızın gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Kitap öncelikle beynin gücünden bahseder ve okuyucusuna beyni, hafıza konusunda doğru kullanma konusunda bilgiler sunar. Kitabı diğerlerinden ayıran en önemli içerik özelliği ise doğru bilinen yanlışlar kısmının olmasıdır. Kitabın diğer bölümlerde hafızanın kendisi, hafızayı geliştirme teknikleri ve hafızayı geliştirmek için doğru uygulama ilkelerine yer verilmiştir.

Süper Hafıza 5000

süper hafiza 5000 bilal özbaySüper Hafıza 5000 adını taşıyan bu garip kitap Bilal Özbay tarafından yazılmıştır. Teorik değil uygulamalı ve pratik bilgiler açısından oldukça dolu bir kitaptır. Okuyucusunun hafızasını geliştirmesine yardımcı olabilecek kapasitede bir kitap olsa bile teorik bilgi arayanların uzak durması gereken bir kitaptır.

Kitap, daha önce bahsettiğim diğer kitapların aksine bir hafıza testiyle başlamaktadır. Daha sonraki bölümlerde matematik ile etkileşimli hafıza tekniklerine ve uygulanabilir beyin egzersizlerine yer verilmiştir. Bol bol uygulamanın olduğu bu kitabın kılavuzluğunda hafızanızı geliştirebilecek alıştırmalar yapabilirsiniz.

İleri Hafıza Teknikleri

ileri hafıza teknikleri ziya baranİleri Hafıza Teknikleri isimli bu kitap Ziya Baran tarafından kaleme alınmıştır. Kitabı diğerlerinden farklı kılan hafıza geliştirme tekniği olarak öyküleme yöntemini öne sürmesidir. Kitapta söz konusu yöntemin tercih edilmesi dahil olmak üzere birçok teorik ve uygulamalı bilgi bulunmaktadır.

Hafıza testi ile başlayan kitap daha sonra beynin gücünü anlama konusunda bilgilere yer vermektedir. Hafızanın bölümleri, hafızanın kayıtları, hafızanın ritmi ve hafızanın sistemleri gibi bölümlerde hafıza derinlemesine incelenmiştir. Geriye kalan bölümlerde ise alıştırmalarla birlikte uygulamalı bilgilerden bahsedilmektedir.

Hafıza Teknikleri ve Zeka Gelişimi

hafıza teknikleri ve zeka gelişimi didem rumeysa sezginerHafıza Teknikleri ve Zeka Gelişimi isimli eser Didem Rumeysa Sezginer tarafından yazılmış, özellikle 7-12 yaş arası çocuklara yönelik bir kitaptır. Çocuklarınıza erken yaşta hafıza teknikleri ve zeka gelişimi konusunda pratik yapma imkanı tanımak istiyorsanız Dahi Çocuk Serisi bu konuda size yardımcı olabilir. Kitabın içeriği çocukları zorlamayacak seviyededir.

Hafıza geliştirici uygulamaların yer aldığı kitapta her şey çocukların hoşuna gidecek şekilde tasarlanarak aktarılmıştır. Hayal kurma, gözlem yapma ve kelime bağlama gibi çeşitli hafıza geliştirme uygulamaları hakkında bilgilerin yer aldığı bu kitap çocuklarınızın hafızasını geliştirmesine katkı sağlayacaktır. Dilerseniz bu kitap çocuklarınızla birlikte siz de okuyabilir ve değerlendirebilirsiniz.

Hafıza geliştirici kitaplardan oluşan bu kitap önerilerim hakkında düşüncelerini yorum olarak bana ulaştırabilirsin. Kitap önerilerimi beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Daha fazla öneri için aşağıdan ücretsiz abonelik gerçekleştirebilirsin.

Not: Bir kitap yazarıysan (veya bir kitap yayıncısı), kitabının bu listede olması gerektiğini düşünüyorsan veya kitabını tavsiye etmemi istiyorsan iletişim sayfasından üzerinden özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsin.

Default image
Kaan Karadeniz
İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezun birisiyim. Kütüphaneci olamadım. Bunun yerine Grikitaplar.com ile kendi dijital kütüphanemi oluşturmaya çalışıyorum. Hedefim ise kütüphanemi büyütüp insanları okunması gereken kitaplarla buluşturmak diyebilirim.
Articles: 33

Leave a Reply