Haftalık kitap önerileri #12: 6 öne çıkan kitap

Haftalık kitap önerilerimde 12. haftanın misafirlerinden bazıları: Şeyma Çekici, Onur Ünlü, Gonca Anıl, Gencoy Sümer ve Louise L. Hay.

Bu hafta kitap önerilerim arasında 6 kitap var. Hangi romanı veya eseri okumak istediğin tamamen sana kalmış diyebilirim. Aşağıdakiler belirli bir önem sırasına göre değil rastgele listelenmiştir. Kitapları okumaya karar vermeden önce iki paragraftan oluşan yazdıklarıma göz atmanı öneririm.

Not: Buradaki kitaplar belirli bir önem sırasına göre liste haline getirilmemiştir. Kitaplar için yer seçimleri tamamen rastgele yapılmıştır.

1. Mükemmel Annenin El Kitabı

mükemmel annenin el kitabı şeyma çekiciMükemmel Annenin El Kitabı, Şeyma Çekici tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Anne herkes için kendi dünyasında nadide bir çiçektir. Her anne çocuğunu kucağına ilk aldığı zaman ona en iyi şekilde nasıl annelik yapacağını düşünür.

Düşünür ama ardı arkası kesilmeyen isteklerin karşılanması zamanla zorlaşır. Geceler gündüzlere, gündüzler gecelere karışık. Bazısı yardım alır, bazısı fırsatını bile bulamaz. Ama neticede her anne hayatının belirli bir döneminde mükemmel anne olabilmek için çaba gösterir.

2. Kötü Karakter

Kötü Karakter, Fatmanur Dereköylü tarafından yazılmış bir yerli romandır. Herkesin içinde bir kötü karakter yatar mı? Kim bilir belki yatıyordur. Onun kötü karakteri bambaşkaydı. Mutlulukta kabus, kabusta heyecan arayan bir tipti ama ne olursa olsun onundu.

Bir başkasının mutluluğu karşısında nasıl mutlu olacağını bilmiyordu. Önce sustu. Sonra gözyaşları konuşmaya başladı. Kötü fark edilmiyordu ama kendini içten içe hissettirmeyi başarıyordu. O bile fark edemedi en başında ama tam içinde olduğunun bilincindeydi.

3. Kızçocuğu

kızçocuğu onur ünlüKızçocuğu, Onur Ünlü tarafından yazılım bir yerli romandır. Herkesin hayalinde olana ulaştığımda gıpta ile bakılan birisi olursun. Onun kaderi buna biraz buna benziyordu. Az soslu hayatında sosa bandırılmış büyük bir lokma yer alıyordu artık.

Genç yaşında çıktığı bu yolda ona yardımcı olabilecek tek kişi yanındaki sevgilisiydi. Ondan bir yaş büyük o sevgili. Hedefinde yer alan şey imkansız gibi gözükse bile denemeye değerdi. Harekete geçmişlerdi. Şimdi kim sayacaktı geri kalan günleri?

4. Velinimet Kırtasiyesi

velinimet kırtasiyesi gencoy sümerVelinimet Kırtasiyesi, Gencoy Sümer tarafından hazırlanmış bir polisiye romandır. Polisiye dışarıdan kolay gözüken ama içinde ilerlemesi zor olan bir türdür. En iyi eserleri verebilmek ise hiç kolay değildir. Herkes dener ama sadece birkaçı başarılı olur.

Burada başarılı olanlar var. Polisiye kurgusunda yoğurulmuş o enfes tada sahip öykülerle buluşacaksın. Her öykü seni biraz daha içine çekecek ve gerilimi yaşarken aynı zamanda büyük bir keyif alacaksın. Dedim ya, polisiye yazmak kolay değildir ama okumak da öyle.

5. Acemi Yetişkinler Güçlü Çocuklar

Acemi Yetişkinler Güçlü Çocuklar, Gonca Anıl tarafından yazılım bir kişisel gelişim kitabıdır. Çocuk bakmak zor bir iştir ama her zorluğun bir çözümü vardır. Sen bulmak istediğin sürece önünde kim durabilir ki? Herkesin başına gelebilecek olan şey senin de başına gelmiş olabilir.

Kiminin çocuğu ders çalışmaz, kiminin çocuğu çok huysuz olur, kiminin çocuğu ise ergenlikten çıkmak bilmez. Hepsi birer derttir. Her ebeveynin çözmesi gereken bir bulmacadır. Bu bulmacalar daha önce çözüldüyse biraz kopya çekmek yasak olmamalı.

6. Bedenini Sev

bedenini sev louise l. hayBedenini Sev, Louise L. Hay tarafından yazılmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Sağlıklı ve güçlü bir vücuda sahip olmayı kim istemez ki? Yanına mutluluğu koymayan kim varsa o! Bedenini sevmek için önce onu mutlu etmeyi başarman gerekir. Basit günlük adımlarla bunu kolayca başarabilirsin.

Şimdi bir tohum ekip onu yaşatma şansın var. Bedenini seveceksin veya onu kiminin yakışıksız söylemlerine kurban edeceksin. Hangisini seçeceksin? İpucu vereyim, bedenini iyileştirmeyi seçmelisin. Böylece daha mutlu, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir hayata sahip olabilirsin.

Bu haftanın kitap önerileri bu şekilde oldu. Yeni çıkan kitapları takip etmeye devam edip bu seriyi sürdüreceğim. Haftalık seriyle ilgili düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Dilersen bana destek olmak için bu önerileri arkadaşlarınla paylaşabilirsin.

Default image
Kaan Karadeniz
İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezun birisiyim. Kütüphaneci olamadım. Bunun yerine Grikitaplar.com ile kendi dijital kütüphanemi oluşturmaya çalışıyorum. Hedefim ise kütüphanemi büyütüp insanları okunması gereken kitaplarla buluşturmak diyebilirim.

Leave a Reply