Kadın erkek ilişkileri hakkında 13 aydınlatıcı kitap

Kadın erkek ilişkilerini en iyi kitaplar anlatır. Kadın erkek ilişkilerini anlatan kitaplar için şimdi çeşitli seçeneklere sahip olabilirsin.

Kadın erkek ilişkileri hakkında yazılmış kitaplar arıyorsan bu konuda yardıma ihtiyacın var demektir. Kadın erkek ilişkileri yazmakla bitmeyecek derinlikte bir alandır. Bu konuda yazılmış çok farklı kitaplar vardır ama en kaliteli olanları arıyorsan önerilerime göz atabilirsin.

Aşk Nasıl Sürdürülür

aşk nasıl sürdürülür nan silverNan Silver ve John Gottman ikilisinin ilk kez 2014 yılında yayınlanmış bu eseri ilişki kitabı ve kişisel gelişim kitabı olma özelliğine sahiptir. Aslına bakarsan kitap öncelikle aşkın kaynağı nedir gibi basit bir soruya cevap arar.

Bu soruya cevap bulduktan sonra hemen hemen tüm ilişkilerin içerisinde yer alabilecek soruları cevaplamaya çalışır. Yaşadığın aşkların veya aşk deneyimlerin bir türlü kalıcı olmuyorsa belki yaşadığın probleme yönelik cevapları bu kitapta bulabilirsin.

Kadın Beyni, Erkek Beyni

kadın beyni erkek beyni serkan karaismailoğluSerkan Karaismailoğlu‘nun ilk kez 2016 yayınlanmış bu eseri kişisel gelişim kitabı olma özelliğine sahiptir. İnsan davranışları üzerine yazılmış bir yapıt olması kendisine benzer gibi gözüken kitaplardan ayrılan en önemli özelliğidir.

Kitabın içerisinde erkeklerin özel günleri çok çabuk unutması ile kadınların bu günleri unutmaması arasındaki ilişkiye açıklık getiren bir bölüm vardır. Bunun gibi daha fazla soru ve ilişkiye cevap bulmak istiyorsan bu kitabı okumayı düşünebilirsin.

Bana Sıkıca Sarıl

bana sıkıca sarıl sue johnsonSue Johnson‘ın ilk kez 2008 yayınlanmış bu eseri kişisel gelişim kitabı ve ilişki kitabı olma özelliğine sahiptir. İnsan ilişkilerinin iletişim yoluyla güçlendirilmesini sağlayan kitaptır.

Kitap okuyucusuna kolayca uygulanabilecek iletişime yönelik birçok farklı yöntem sunar. Bu yöntemleri kullanan kişilerin ise ilişkilerinin çok daha sağlıklı bir biçimde ilerlediği öne sürülür. Kadın erkek ilişkileri üzerine pratik bir kitap okumak istiyorsan bu kitaba bir şans verebilirsin.

Hakettiğiniz Aşkı Yaşayın

hakettiğiniz aşkı yaşayın harville hendrixHarville Hendrix‘in ilk kez 2005 yılında yayınlanmış bu eseri kişisel gelişim kitabı ve ilişki kitabı olma özelliğine sahiptir. Kitabın konusu tamamıyla aşk ve onun ilişkilere etkisidir.

Kitabın amacı insanların daha destekleyici ve daha memnun edici bir ilişki yaşamalarını sağlamaktır. Kitap tüm bunları başarırken okuyucusunu çocukluğuna kadar götürür. Burada yer alan problemleri çözmesine yardımcı olarak güncel ilişkilerdeki yaraları sarmaya çalışır.

Kulak Aşık Olurmuş Gözden Evvel

kulak aşık olurmuş gözden evvel sema maraşlıSema Maraşlı‘nın ilk kez 2016 yılında yayınlanmış bu eseri ilişki kitabı olma özelliğine sahiptir. Doğrudan iki insan arasındaki ilişkiye odaklanmış olması kitabın en ilgi çekici yanıdır.

Okuyucusuna ilişkilerde kullanabileceği pratik yollar sunan kitabın en büyük artısı ise okuyan herkesin yüreğine sevgi aşılamayı başarmasıdır. Bu eser, evlilik sürecinde ekstra strese maruz kalmak istemeyenler için kılavuz niteliğindedir.

Sevmek İçin 30 Ders

sevmek için 30 ders karl pillemerKarl Pillemer‘in ilk kez 2015 yılında yayınlanmış bu eseri ilişki kitabı ve kişisel gelişim kitabı olma özelliğine sahiptir. Bu kitap sahip olduğu içerikle, uzun soluklu ilişkiler yaşamak isteyenlere kılavuzluk edecek niteliktedir.

Buna rağmen kitabın ön plana çıkan en önemli özelliği aşk yaşamak için doğru kişiyi bulmak adına insana yardımcı olmaya çalışan bilgilere sahip olmasıdır. İyi bir kadın erkek ilişkisi kitabı arıyorsan bu esere bir şans verebilirsin.

Toksik Erkekler

toksik erkekler lillian glassLillian Glass‘ın ilk kez 2010 yılında yayınlanmış bu eseri kişisel gelişim kitabı olma özelliğine sahiptir. Eser doğrudan kadınlar ile erkekler arasındaki ilişkilere odaklanır.

Bir kadının karşısına hayatın her alanında zarar verici uzak durulması gereken erkekler çıkabilir. Bu kitap, işi çok fazla şansa bırakmadan, bu tür erkeklerin yaklaşmalarına izin vermeden onları tanımlama ve onlardan kurtulma yollarına yer vermiştir.

Aşk Neden Acıtır

aşk neden acıtır eva illouzEva Illouz‘un ilk kez 2011 yılında yayınlanmış bu eseri sosyoloji kitabı ve psikoloji kitabı olma özelliğine sahiptir. Aşk üzerine yazılmış daha çok araştırmacı niteliğiyle ön plana çıkan bir kitaptır.

Sıradan okuyucular için biraz ağır ilerleyebilecek kitap olsa bile içeriğiyle dopdoludur. Özellikle insanın aşk arayışında sapmış olduğu tüm yolları derinlemesine incelemesi ve bunların ardındaki gerçeklere odaklanması kitabın en önemli özelliklerinden birisidir.

Kadınlar Sağdan, Erkekler Soldan

kadınlar sağdan erkekler soldan aşkım kapışmakAşkım Kapışmak‘ın ilk kez 2012 yılında yayınlanmış bu eseri bir ilişki kitabı olma özelliğine sahiptir. Kadın ile erkek ilişkileri üzerine yazılmış güçlü anlatımı olan bir kitaptır.

Eser özellikle kadınlar ve erkekler arasındaki düşünce farklılıklarına değinir. Akıcı ve anlaşılır dili sayesinde anlatmak istediğini okuyucuya doğrudan aktarabilmesi ise kitabın en dikkat çekici özelliklerinden birisidir.

Beni Hiç Anlamıyorsun

beni hiç anlamıyorsun deborah tannenDeborah Tannen‘in ilk kez 1990 yılında yayınlanmış bu eseri psikoloji kitabı ve kişisel gelişim kitabı olma özelliğine sahiptir. Kadın ile erkek ilişkilerine iletişim üzerinden yaklaşan bir kitaptır.

Eser, erkeklerin ve kadınların tamamen farklı dünyaların insanları olması gerçeğinden yola çıkar. Benzer bir konu hakkında erkeklerin ve kadınların birbirinden farklı sonuçlar çıkartmasını çeşitli sosyolojik bulgularla anlatmaya çalışır.

Erkeklerin Kadınlara Asla Söylemeyeceği 7 Sır

erkeklerin kadınlara asla söylemeyeceği 7 sır kevin lemanKevin Leman‘ın ilk kez 2007 yılında yayınlanmış bu eseri ilişki kitabı ve kişisel gelişim kitabı olma özelliğine sahiptir. Bu kitabın daha çok evlilik merkezli bir kitap olduğunu söylersem yanılmış olmam.

Eser erkeklerin kendilerini sevilmek istenen, saygı duyulmak istenen ve ihtiyaç duyulması gereken bir varlık olarak tanımladığını öne sürer. Kitaba göre, tanımlanan bu durum erkeklerin temelini oluşturmakta, kadınlar bu temeli iyi anladığı müddetçe uzun süreli ilişkiler yaşanabilmektedir.

Dişilik Mi, Kişilik Mi?

dişilik mi kişilik mi seda akgülSeda Akgül‘in ilk kez 2016 yılında yayınlanmış bu eseri bir ilişki kitabı olma özelliğine sahiptir. Doğrudan kadınlara odaklanıp onların dünyasının anlaşılmasını sağlamaya çalışan bir kitaptır.

Eserde kadınların dişilik ve kişilik olmak kaydıyla iki farklı yansımasının olduğu belirtilir. Bu noktadan yola çıkarak kitapta, bu iki yansımayı bir araya getirebilen kadınların ilişkiler dahil hayatın her alanında başarılı olabileceği öne sürülür.

1000 Soruda Aşk

1000 soruda aşk jenny hareJenny Hare‘in ilk kez 2009 yılında yayınlanmış bu eseri ilişki kitabı olma özelliğine sahiptir. Eser tamamen aşk merkezli olan bir kitaptır ve daha çok sorular üzerinden giden bir yapıdadır.

Eser birçok ideal partner bulma ve evliliğe doğru gitme gibi serüvenlerden bahseder. Daha sonra ise bu serüvenlerin her birisinde insanların karşısına çıkabilecek olan soruları ele alarak bunlara en uygun cevapları vermeye çalışır.

Kadın erkek ilişkilerine odaklanan bu kitaplar hakkında düşüncelerini yorum olarak bana ulaştırabilirsin. Kitap önerilerimi beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Daha fazla öneri için aşağıdan ücretsiz abonelik gerçekleştirebilirsin.

Not: Bir kitap yazarıysan (veya bir kitap yayıncısı), kitabının bu listede olması gerektiğini düşünüyorsan veya kitabını tavsiye etmemi istiyorsan iletişim sayfasından üzerinden özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsin.

Default image
Kaan Karadeniz
İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezun birisiyim. Kütüphaneci olamadım. Bunun yerine Grikitaplar.com ile kendi dijital kütüphanemi oluşturmaya çalışıyorum. Hedefim ise kütüphanemi büyütüp insanları okunması gereken kitaplarla buluşturmak diyebilirim.
Leave a Reply