Zihin geliştirici 10 zeka soruları kitabı

Zihnini geliştirecek zeka sorusu kitaplarıyla beyin jimnastiği yapabilirsin. Vakit kaybetmeden özenle hazırlanmış sorulara sahip kitaplarla tanışmalısın.

Gelişmiş zekaya sahip kişiler problemleri daha hızlı çözerler. Anlatılanları veya okunanları görselleştirme konusunda başarılıdırlar. Zekası gelişmiş olan insanların hafızaları diğer insanlara göre çok daha güçlüdür. Bilgili olma ve öğrenme odaklı çalışan biri olmak istemez misin?

Kıran Kırana Zeka Soruları

kıran kırana zeka soruları şakir uralKıran Kırana Zeka Soruları isimli kitap Şakir Ural tarafından yazılmış bir kitaptır. Esasen bir matematik öğretmeni olan Şakir Ural, özellikle gençlere hitap eden zeka soruları kitabıyla epey eğlenceli ve okuması keyifli bir çalışma ortaya çıkarmıştır. Siz de vaktinizi birbirinden keyifli zeka sorularıyla geçirmek istiyorsanız bu esere mutlaka göz atmanızı öneririm.

Sorular, ipuçları ve cevaplar şeklinde üç kısımdan oluşan kitap okuyucusunu yormayacak bir düzene sahiptir. Her sorunun başında zorluk derecesini belirten yıldızlar aldığı için okuyucu sorular arasından kolayca seçim yapabilmektedir. Böylece bir soruda çok fazla vakit kaybettiyseniz daha kolay seviyedeki soruları tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Sivri Zeka: Eğlenceli Görsel Zeka Soruları

sivri zeka eğlenceli görsel zeka soruları ahmet bilal yaprakdalSivri Zeka: Eğlenceli Görsel Zeka Soruları, Ahmet Bilal Yaprakdal tarafından derlenmiş bir eserdir. Kitap özellikle görsel zeka ağırlıklı sorular arayanlara hitap etmektedir. Gençlerin görsel zekasını güçlendirebilecek bir kitap olmasıyla dikkat çeken bu kitabı görsel zeka ile ilgilenen kişilere önerebilirim.

Kitap bölümlere ayrılmış bir yapıya sahip değildir. Önsöz kısmından sonra doğrudan sorulara geçiş yapılmıştır ve içerisinde 100 tane görsel zeka sorusu yer almaktadır. Soruların tek tek ayrılmış olması ve gruplama yapılmaması, aynı zamanda soruların zorluk seviyesinin belirtilmemesi maalesef önemli bir eksikliktir ama okuyucusunu mutlu edecek bir içeriğe sahiptir.

Süper Zeka: Öğrenciler İçin Eğlenceli Zeka Soruları

süper zeka öğrenciler için eğlenceli zeka soruları ahmet bilal yaprakdal

Süper Zeka: Öğrenciler İçin Eğlenceli Zeka Soruları, Ahmet Bilal Yaprakdal tarafından derlenmiş bir eserdir. Kitap tamamen öğrencilere hitap eden bir kitaptır ve onlar için hazırlanmış özel soruları içermektedir. Halihazırda öğrenci olan çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamak isteyen ebeveynler bu kitabı çocuklarına hediye edebilirler.

Aynı kişi tarafından derlenen bir önceki kitapta olduğu gibi bu kitapta da çoklu bölümleme yapılmıştır. Önsöz kısmından sonra sorulara geçilmiş ve her soru bir başlık altında okuyucuya sunulmuştur. Sorularda zorluk seviyesinin bulunmaması ve gruplama olmaması önemli bir eksikliktir ama kitap öğrenciler için son derece idealdir.

7’den 77’ye Zeka Soruları

7'den 77'ye zeka soruları yusuf bitir7’den 77’ye Zeka Soruları, Yusuf Bitir ve Ahmet Öz tarafından yazılmış bir eserdir. Kitabın en önemli özelliği her yaş grubuna uygun zeka soruları barındırmasıdır. Bu sayede bir ailede yer alabilecek herkesin keyifle okuyacağı bir kitap haline dönüşen bu eser aile bireylerinin gelişimine katkı sağlayabilecek bir bilgi havuzu görevi görmektedir.

Zeka soruları, ipuçları ve cevaplar olmak üzere üç ana bölümden oluşan kitap okuyucusunu karıştırarak memnun edebilecek bir yapıya sahiptir. Her sorunun başında zorluk derecesini belirten yıldızların kullanılması ise soruların vakit kaybetmeden incelenmesini kolaylaştırmaktadır. En kolay sorudan en zor soruya kadar çözümleme yaparak soru çözümünü bir sürece dönüştürebilirsiniz.

Kıvrak Zeka: Eğlenceli Sözel Mantık Soruları

kıvrak zeka eğlenceli sözel mantık soruları ahmet bilal yaprakdalKıvrak Zeka: Eğlenceli Sözel Mantık Soruları isimli bu kitap Ahmet Bilal Yaprakdal tarafından derlenmiş bir eserdir. Eğlenceli sözel mantık soruları sayesinde zihinsel yetenek ve kabiliyetlerinizi geliştirebilirsiniz. Bu kitap özellikle çocuklar ve gençler için çok daha verimlidir.

Kitap aynı seri içerisinde yer alan diğer kitaplar gibi ana bölümlere ayrılmamıştır. Her soru bir bölümdedir ve soruların zorluk seviyesini belirten herhangi bir yöntem kullanılmamıştır. Kitabın bu şekilde tasarlanmış olması, kitabın okunmasını zorlaştırmayacak bir yöntem olsa bile okuyucunun kitabı karıştırmasını ve kendisine uygun sorularla buluşmasını zorlaştırabilir.

Beyin Fırtnası: Zeka ve Mantık Soruları

beyin fırtınası yılmaz ekiciBeyin Fırtınası: Zeka ve Mantık Soruları isimli bu eser, soru çözmek ve soru hazırlamaktan hoşlanan isimlerden birisi olan Yılmaz Ekici tarafından yazılmıştır. Kitap adının hakkını vermekte, zeka ve mantık sorularıyla kendinizi geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Genç yetişkin bireylere hitap ettiğini düşündüğüm bu kitap birbirinden farklı zeka sorularıyla buluşmanıza yardımcı olacaktır.

Kitapta herhangi bir bölümleme veya soru gruplaması yapılmamıştır. Her soru ayrı bir şekilde ele alınarak okuyucuya sunulmuştur. Kitap okuyucusunu biraz yormaktadır çünkü sorular ayrı başlıklar halinde değil sırayla paylaşılmıştır. Her ne kadar sizi yoracak bir kitap olsa bile zeka sorularından hoşlanıyorsanız bu kitaba göz atmayı düşünebilirsiniz.

En Kral Zeka Soruları

en kral zeka soruları şakir uralEn Kral Zeka Soruları bir matematik öğretmeni olan Şakir Ural imzasını taşımaktadır. Burada belirttiğim ilk kitapta olduğu gibi yazar yine başarılı bir çalışmanın altına imza atmıştır. Okuyucusunu zorlayan ama aynı zamanda düşünmeye sevk eden sorulara sahip bu kitap, zeka sorusu çözmek isteyenlerin sevebileceği bir kitaptır.

Sorular, ipuçları ve cevaplar olmak üzere üç ana bölümden oluşan kitap okuyucusuna kitabı dilediği gibi kurcalaması için gerekli imkanı tanımaktadır. Kitaptaki sorular zorluk seviyesine göre yıldız kullanımıyla detaylandırılmış ve okuyucunun dilediği soruyu seçebilmesi sağlanmıştır. Kitapta herhangi bir soruyu zor bulmanız halinde bir önceki zorluk seviyesine ait soruya kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.

İlköğretim Matematik: Beyin Geliştirici Problemler

ilkögretim matematik beyin geliştirici problemler mehmet şekercioğluİlköğretim Matematik: Beyin Geliştirici Problemler adını taşıyan bu kitap Mehmet Şekercioğlu tarafından yazılmıştır. Kitap özellikle ilköğretim seviyesindeki öğrenciler için faydalıdır. İçerisinde yer alan problemler çocukların gelişimine katkı sağlayabilecek nitelikte sorulardan oluşmaktadır.

Kitap 7 farklı bölüme ayrılmış ve sorular gruplandırılarak okuyucuya sunulmuştur. Soruların bazılarında ufak yazım hataları olsa bile soruların mantığını kavramak çok güç değildir. İlköğretim çağındaki çocuğunuzun veya yeğeninizin gelişimine katkı sağlamak istiyorsanız bu kitabı ona hediye edebilirsiniz.

Eğlenceli Zeka Soruları

eğlenceli zeka soruları ayşe devrimEğlenceli Zeka Soruları ismini taşıyan bu kitap Ayşe Devrim Kuralay tarafından kaleme alınmıştır. Kitap özellikle 7-12 yaş grubundaki çocuklara hitap eden bir eserdir. Eğer bu yaş grubunda yer alan bir çocuğunuz varsa bu kitabı alıp onu zeka sorusu çözmeye teşvik edebilirsiniz.

Kitap çok bölümlü yapıya sahip gibi gözükse bile işin aslı öyle değildir. Her soru bir bölüm olarak görülmüş ve soru gruplaması yapılmamıştır. Bununla birlikte soruların zorluk seviyesini belirten herhangi bir yöntem kullanılmamıştır. Buna rağmen kitabın yapısı sıkışık sayfalardan oluşmadığı için okuyucusunu çok fazla yormamaktadır.

Beyin Takımına Zeka Soruları

beyin takımına zeka soruları şakir uralBeyin Takımına Zeka Soruları, zeka sorusu denildiği zaman pek çok kitap yazmış olan matematik öğretmeni Şakir Ural tarafından yazılmıştır. Zeka sorusu çözmeyi keyifli hale dönüştüren bu kitap sayesinde kendinizi geliştirmeyi başarabilirsiniz. Birbirinden farklı zorluk seviyesinde soruların bulunduğu bu kitap zeka sorusu çözmeyi size sevdirebilir.

Kitap yazarın diğer bölümleri gibi sorular, ipuçları ve cevaplar şeklinde üç farklı bölümden oluşmaktadır. Soruların zorluk dereceleri yıldızlarla belirtilmiştir. Bu sayede kitabın okuyucusu hangi seviyede soru çözdüğünü daha net anlayabilmekte ve gerekirse bir alt veya üst kademedeki soruyu çözmeye çalışabilmektedir.

Zihin geliştirici kitaplardan oluşan bu kitap önerilerim hakkında düşüncelerini yorum olarak bana ulaştırabilirsin. Kitap önerilerimi beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Daha fazla öneri için aşağıdan ücretsiz abonelik gerçekleştirebilirsin.

Not: Bir kitap yazarıysan (veya bir kitap yayıncısı), kitabının bu listede olması gerektiğini düşünüyorsan veya kitabını tavsiye etmemi istiyorsan iletişim sayfasından üzerinden özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsin.

Default image
Kaan Karadeniz
İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezun birisiyim. Kütüphaneci olamadım. Bunun yerine Grikitaplar.com ile kendi dijital kütüphanemi oluşturmaya çalışıyorum. Hedefim ise kütüphanemi büyütüp insanları okunması gereken kitaplarla buluşturmak diyebilirim.
Articles: 33

Leave a Reply